Dostosowanie projektu do NF 40

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

Dostosowanie do standardu NF40 projektu kosztuje u nas 1800 zł dodatkowo do ceny projektu bazowego.

Obejmuje:

  • dodatkowe izolacje przegród zewnętrznych domu ( ściany fundamenty stropodachy poszycia dachowe )
  • zmianę okien na cieplejsze i mocowania ich
  • zmianę instalacji czyli:

wprowadzenie wentylacji mechanicznej z rekuperacją zmianę projektu instalacji c.o. dostosowanej do zmienionych strat ciepła budynku i do wentylacji mechanicznej

Budynek ( instalacje ) dostosowany jest jednocześnie do konkretnych warunków na działce = do ustawienia przyszłego budynku względem stron świat + do lokalizacji w Polsce czyli do stref klimatycznych.

Jednocześnie zwracamy uwagę na to co Inwersor chce zrobić z budynkiem ponieważ nie przy każdym ustawieniu domu względem stron świata jest możliwość uzyskania standardu NF40.

Aby wykonać dostosowanie Inwestor podaje nam : lokalizację swojej działki i orientację elewacji frontowej domu względem stron świata.

Z tymi danymi dopiero możemy wykonać poprawne dostosowanie.

Część projektów (coraz większa w naszej ofercie) zawiera już w projekcie bazowym wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz posiada też ocieplenia o takiej grubości, które z powodzeniem spełniają warunki domu energooszczędnego w standardzie NF40.

Wówczas w takim przypadku koszt dostosowania wynosi 1500 zł.

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna